برند خیریه خود را به دارایی تبدیل کنید

برند-خیریه-خود-را-به-دارایی-تبدیل-کنید
  • ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  • داستان موفقیت

برند خیریه خود را به دارایی تبدیل کنید

در جهان پر از هیاهوی بازاریابی خیریه ها، بسیاری از سازمان های خیریه مأموریت، اهداف و خدمات مشابهی دارند. به علت وجود و تمرکز مشابه مؤسسات خیریه دیگر، که به عنوان رقیب (ارائه دهندگان جایگزین) شناخته می شوند، برند غالباً می تواند بزرگ ترین تفاوت و تنها شانسِ ایستادن در این بازار رقابتی باشد.

البته برند فقط به معنای یک لوگو نیست، بلکه برند شامل شهرت، میراث، رفتار و فرهنگ سازمانی و موضوعات بسیار دیگری است؛ که این فهرست می تواند به همین ترتیب ادامه پیدا کند. 

برند وسیله ای است که از طریق آن و توسط مجموعه پیام هایی که منحصر به شماست، با مشتریانتان ارتباط برقرار می کنید. اگر برند با دقت ساخته شود، هم می تواند نشان دهنده موضوع و داستان شما باشد و هم دیگران را به آن دعوت کند. 

این امر می تواند بین حامیان، اهداکنندگان، داوطلبان، کارکنان و... وفاداری ایجاد کند و درنهایت می تواند به بزرگ ترین دارایی شما تبدیل شود.

این مقاله مشخص می کند که شما کدام برند را برای ارائه انتخاب نمایید و اینکه کدام برند می تواند به طور مؤثر ذات موسسه خیریه شما را تعریف کند.

برند چیست؟

«سیمون میدلتون» که منصوب به شرکت "برند گورو" است، می گوید: «برند نوعی معناست. برند مجموع تمام آن چیزی است که ممکن است شنوندگان درباره شما، با سر و قلب خود درک کنند.» 

به عبارت دیگر برند همۀ چیزی است که شما از آن حمایت می کنید، ازجمله خدماتی که به کاربرانتان می دهید، تفکر کارکنان و سهامدارانتان، احساستان، بیانتان، شنیده هایتان، خوانده هایتان، تصورتان، گمانتان و یا حتی امیدتان درباره موسسه خیریه تان.

بهترین استعاره از برند

همیشه بهترین استعاره از برند «یک شخص» است. شما یک نام مانند «اولی لگت» را به صورت تصادفی در جستجوی وب و یا از طریق یک شبکه کسب وکار و یا یک دوست مشترک می شنوید که برای شما آشنا به نظر می رسد. 

شروع به بررسی آن شخص می کنید. برای مثال ممکن است گمان کنید که او انگلیسی است و درنتیجۀ این گمان، تصویری ذهنی از او می سازید.

سپس او را در سایت LinkedIn بررسی می کنید و برای او در توییتر درخواست می فرستید. متوجه می شوید که نام او در مکالمات سایت می آید.

هنوز هیچ عکسی _هویت بصری_ از او ندیده اید، اما مقدار زیادی اطلاعات وجود دارد که به شما برای ساخت مفهومی گسترده از اینکه او چه کسی است (برند او) کمک می کند، اطلاعاتی از قبیل سرگذشت، روابط، تون صدا، محرک های اصلی و دیگر اطلاعات مربوط به او.

درنهایت شما او را ملاقات می کنید. او ازآنچه شما انتظار داشته اید جوان تر است و موهای طلایی دارد، برای او ریش تصور کرده اید درحالی که او ریشش را تراشیده است.

بعد از توجه به ظاهر شخص، شما می فهمید که او آدم شوخ طبعی نیست، علاقه مندی ها و سلایقتان را در محافل اجتماعی به اشتراک می گذارید، سپس به دوستان یکدیگر تبدیل می شوید، از همراهی او لذت می برید و معرفی او به دیگران را آغاز می کنید. 

شما در حال حاضر از شهرت او در میان همسالان خوشحالید و نمی خواهید یک کلمه بد علیه وی بشنوید. شما به دوست او تبدیل شده اید. زمانی را برای گذراندن با او انتخاب می کنید زیرا برای شما تأثیرگذار است. به او وفادارید، می دانید که او دوستی باارزش برای شماست و بخشی از هویتتان شده است که اکنون هیچ حدومرزی را برایش در نظر نمی گیرید.

به نکات زیر توجه داشته باشید
  • حداکثر در یک بند نظر خود را وارد کنید و از عبارات طولانی پرهیز کنید.
  • نظر شما بعد از تایید مدیریت در صفحه قابل مشاهده است.
Loading...